2000’lerin başında herkesin giydiği 10 çılgın şey

2000'lerin başında herkesin giydiği 10 çılgın şey

2000’ler moda tarihinin ola ki de en kötü dönemi olarak adlandırılabilir. 2000’ler modasını ne kadar çok incelersek, o zamanların eğilimlerinin sırf kadınları berbat uygulamak için yaratıldığına böylece ikna oluyoruz. Huysuz takdirde, bu değin deli (!) parça nasıl açıklanabilir?

2000’lere ait bir dizi tartışmalı parçayı ve bu trendleri sergileyen en parlak ünlü görünümlerini derledik.

Bağcıklı pantolon

Şüphesiz, bugün adi fermuar yerine bağcıklı pantolonlar bakmak böylece fazla soruyu gündeme getirebilir, fakat kısa bir süre önce bunlar birinci derslik bir kıyafet olarak görülüyordu çünkü Jennifer Lopez giyiyordu. Fakat o zaman bile, onları almaya yiğitlik eden yalnızca en cesurlardı.

Olağan yelek ve skinny pantolon

Bu yüzyılın birincil on yılını yaşayanlar, o zamanlar küçük klasik yeleklerin ne değin popüler olduğunu gayet iyi biliyorlar. Tişörtler, gömlekler ve hatta çıplak vücutlarla giyildiler. O zamanlar bir diğer münakaşacı trend de skinny pantolonlardı. Ama skinny pantolonlar 2000’li yılların sonunda olağanüstü bir popülarite kazanarak alışılagelmiş kot pantolonların yerini aldı.

Acayip takılar

2000’lerin aksesuarları iyice farklı bir araştırma konusu olabilir. Fazla renkli plastik boncuklar, büyük küpeler, tüyler ve yapay elmaslar, vaktiyle giydiğimiz şeyin yalnızca ufak bir kısmı.

Tütü etek

Şişkin tül etekler, Sex and the City dizisinin başlıca karakteri Carrie Bradshaw tamamen o yılların başlıca hitlerinden biri haline geldi. Tütüler öyle popülerdi ancak, hemen baştan karşınıza çıkabiliyordu.

Kargo pantolon

Düşük bel kargo pantolondan daha kötü görünebilecek bir şey değil gibi görünüyor, yok mi? Ama 10 yıl önce bu soruyu sormadılar ve süper moda olarak kabul edildiler…

Uzun kemerler

2000’li yılların başlarında her kızın çiçek aplikleri ve diğer süslemelerle tamamlanan bir ip kemeri vardı. Şayet gardırobunuzun derinliklerinde bu kemerlerden biri duruyor olabilir…

Balon elbise

Neyse ki, alt kısmı kendi içine sıkışmış elbise ve etek trendi bundan böyle yok. Lakin kısa bir vakit önce oldukça popülerdiler. O zamanların stil ikonu Paris Hilton bile giyiyordu. Elbisenin en can sıkıcı şeyi ise şüphesiz ki vücudu orantısız göstermesiydi.

Geniş kemerler

O zamanların moda otoriteleri göre doğrusu sevilen bir başka aksesuar, fonksiyonel bir unsurdan ziyade başlıca olarak süsleyici olan devasa tokalı kemerlerdi.

Kısa botlar

2000’lerin her moda ikonunun yüksek topuklu kısa botları vardı. Gwyneth Paltrow bile onlara karşı koyamadı. Bu tür ayakkabılar hastalık vermekle kalmadı, bununla beraber bacakları görsel olarak kısalttı.

Pileli küçük etek

Pileli mini etekler, o zamanların bir başka olağandışı trendiydi. Kural olarak, öyle kısaydılar ancak, bazen etek mi yahut geniş bir kemer mi olduğunu anlamak zordu. bununla beraber, hem ünlüler de dahil olmak üzere cümbür cemaat onları memnuniyetle giyiyorlardı.

özel içeriğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir