Asimetrik Etekler Nasıl Kombinlenir?

Asimetrik Etek kombinleri

Asimetrik etekler her ne kadar klasik eteklere göre hareketli bir yapıya sahip olsa da, yevmiye yaşamda ve özel davetlerde sıklıkla seçim edilir oldu. Genellikle etekleri üçgen kesimli etekler ya da art uzun önü kısa olan etek modelleri asimetrik kesim etek modellerinin içinde yer alıyor.

Bu tip etekler minik çiçekli ve hafif kumaş modelleriyle yaz günlerinde sııklıkla giyildi. Cadde modasında kendi stilini yaratmak isteyen bayanlar tarafından farklı biçimlerde kombinlenmiş hallerine rastladık. Asimetrik etekler yapı haysiyeti ile çok hareketlidir. Hatta kimi zaman gözü yoran ayrıntılara dahi sahip olabilirler. Bunun için kombinlenirken iyi bir denge tutulması gerekir.

Asimetrik kesim etekleri kombinlenirken üst kısma giyilecek olan parça düz ve sade olmalıdır. Önü baskılı, pullu ve işli parçalar asimetrik eteklerle kombinlenmez. Üst kısma düz renk bir tişört yada gömlek giyerek eteğin modeli öne çıkarılmalıdır. Beyaz tişörtler yada mevsimine göre daha koyu renkteki tek renk kazaklar asimetrik etek için uygun bir tercih olacaktır.

Asimetrik eteğinizle daha fazla dikkat sürüklemek için giysilerinizde değişik değişlerden kaçının. Belinizi sarihte vazgeçen elbiselere yönelmeyin. Bununla beraber belden bağlamalı bayan gömlek modellerini asimetrik eteklerle beraber giymeyin. Üzerinize giyeceğiniz kazak veya bluz gibi parçaları eteğin içine sokarak kullanın. Asimetrik eteklerde bacaklar ön tasarıda olduğu için birde bel dekoltesi vermekten kaçının. Bedende bir kaç nokta sarih olduğunda elbisenin tam cazibesi tesirini kaybedecektir.

Kumpassız biçimde kesilmiş asimetrik eteğinizi daha çok karmaşık renklerde olan modellerden seçim edin. Hareketli olan etek için hareketli renkler ve desenler daha uygundur. Fakat aradaki balansı kurabilmek için bol aksesuar kullanmaktan kaçının. Hatta boyun kısmını boş vazgeçerek tek renk bir gömlek giyin. Dışarıdan bakanlar için tek star parçanın eteğiniz olduğunu sezdirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir