Dizüstü Çorap Modası

Diz üstü çorap modası son günlerde cadde modasında karşılaştığımız şahane ayrıntılardan biri haline geldi. Dizüstü çoraplar diz bölgesinin üzerinde biten ve ortaya çıkması için kısa parçalarla kombinlenmesi gereken çoraplardan alana gelmektedir.

Dizüstü çorap giyerken kısa etek ilk seçiminiz olmalıdır. Mevsimine uygun kalın etekler veya kalın şortlar bu tip çoraplar için idealdir. Uzun çizmeler dizüstü çoraplarla bir arada kullanılmaz. Daha çok bootie stili kısa botlar uzun çoraplar için idealdir. Kış mevsiminde dizüstü çorap giymek istiyorsanız; bayan gömlek ve salaş kazak kullanarak şahane bir kombin yaratabilirsiniz. Beyaz bir gömlek giyip üzerine salaş bir kazak giydiğinizde uzun çoraplarla enfes bir kombin yaratabilirsiniz. Altına giyeceğiniz dar mini etek ve uzun çoraplarla kış için kombininiz hazır. Dikkat etkeniz gereken nokta; çoraplarınızın ve botlarınızın aynı renk olmasıdır. Bacak boyunu kesmemesi açısından bu detaya dikkat etmelisiniz.

Diz üstü çorabınızı giyerken ince çorap giymeye itina gösterin. Opak çorap fikrini usunuzdan çıkarın. Çorabın modeli ve ayrıntılarının görünmesi açısından opak çorap dizüstü çoraplarla bir arada kullanılmaz. Etek, ince çorap ve dizüstü çorap sırasını takip ederseniz bu tip çorapları doğru biçimde kombinlemiş olursunuz.

Çoraplarınız siyah veya koyu renklerdeyse siyah ince çorapla bir araya getirin. Çoraplarınız daha sarih ve pastel tonlardaysa deri rengi ince çoraplar daha uygun olacaktır. Renkli etek seçimlerinizde sarih renk dizüstü çoraplar giymeye itina gösterin. Mavi, sarı, yeşil gibi eteklerle giyeceğiniz dizüstü çoraplar siyah olmamalıdır. Siyah yerine; gri, mavi ve yeşilin tonları kullanılır. Siyah bir eteğin altına ilgisiz renkte diz üstü çoraplar giymekten kaçının. Bacak boyunuzun uzun gözükmesi için birbiriyle geçimli renkler kullanmaya itina gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir