Erkek Deri Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı

Erkek Deri Ayakkabı

Ten pabuç erkek şıklığı için en ideal tercihlerden biri… Bazen spor bir kombinin altına bazen ise en ciddi elbiselerle bitirilebilen ten kunduralar o günkü şıklığınızı yükseltebilir de alta sürükleyebilir de… Pabuç tercihi, şanlı bir İtalyan moda resimcisinin dediği gibi “erkeğin araba tercihi gibidir”. Araba alırken en ince detayına kadar araştıran, hesaplayan, estetik ve şıklığa aynı oranda yanaşanlar için pabuç tercihi de bundan değişik değil!

Özellikle ten pabuç seçerken nelere dikkat faktörüz gerektiğini Hemington Blog okurları için derledik.

Tene bak ve hisset
Ten kunduranın niteliğini elinizle test edin. Bu mevzuda zamanla uzmanlaşabilirsiniz. Pabuç eksperlerine göre pabuç teni pürüzsüz olmalı ancak fazla pürüzsüz olmamalı. Parlak olabilir ancak yansımanızı görmek zorunda değilsiniz. Çok parlak görünen ve plastik bir his veren kunduralara da ayrıca dikkat edin.

Yuvarlak burunlu kunduralar seçin
Giysileriniz için planlanmış kunduralar, kare ayak parmaklarından dar sivri ayak parmaklarına kadar değişkenlik gösterir ancak ikisi de en iyi alternatif değildir. Pabuçlarınızın uçlarının yuvarlak olması ten pabucunuzu gün içinde uzun zaman rahatça kullanabilmenizi sağlar.

Kunduranın topuk yüksekliği
Ten pabuçların değişen topuk yükseklikleri vardır ve çok yüksek ile doğru yükseklik arasında ince bir çizgi var. Genel görünümünüzden uzaklaştırmayacak bir uzunluk olmasına dikkat etmelisiniz.

Takım elbise ile geçim
Bir takım elbise giyiyorsanız, bağcıklı ten kunduralar seçim edebilirsiniz. Bir siyah kravat, triko ve ceket ile yeterince şık olabilirsiniz. Slip-on stili kunduraları ise bir nebze daha spor civarlara gizleyebilirsiniz.

Siyah bir çift
Pabuç dolabınızda olduğu için her seferinde çok mutlu olduğunuz o çift, siyah ten kunduralarınız olmalı. Neden mi? Bir anda çıkan buluşma, yemek, görüşme hepsi için en ideali elbisenizi siyah ten pabuç ile bitirmek. Siyah bir çift kesinlikle edinin.

Çorap kullanımı
Son trendlerde bilek sarih stili özümseyenler için pabuç içi çoraplar üretildi. Bu çorapları kullanarak pabuç ve ayak sağlığınıza gözetebilirsiniz. Her ne kadar pabucunuzda ayağınızın hava alabileceği bir ten kullanılmışsa bile çorap cildiniz için de iyi bir seçim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir