Eski kıyafetler nasıl değerlendirilir etekten elbise yapın!

Eski kıyafetler nasıl değerlendirilir etekten elbise yapın!

Ufak gelen kıyafetlerimiz veya sürekli olarak giyinmekten sıkıldığımız kıyafetler hepimizin dolabında bir köşesinde atılmak için bekliyordur. Zamanı gelince ya da gözümüze çarptıkça çöp sepetine atmak yerine kıyafetleri yenilemeyi hiç denediniz mi? Yapmanız gereken tek şey eski olan ya da gözünüzün durmadan alışık olduğu bu kıyafetlere yeni bir görünüş kazandırarak yalnızca size özgü bir model ortaya koyabilirsiniz! Elmaelma.com olarak evde eski kıyafetleri her tarafta değerlendirmenin 5 püf noktasını bir araya getirdik! Örneğin işe etekten elbise yaparak başlayabilirsiniz!

MODASI GEÇEN UZUN ETEKTEN ELBİSE YAPIN!

Bir dönem epeyce popüler olan bileklere dek uzanan etekler bundan böyle yerini ya tek parça elbiseye ya da tulumlara bıraktı. İşte bu noktada uzun eteğinizi çöpe atmak yerine eteğinize yeni bir ebat kazandırarak elbiseye dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? Eteğinizin belini çerçeveleyecek şekilde ve göğüs kısmınızı sıkacak şekilde yerinde uzunlukta bebe lastiği alın ve eteğinizin bel kısmını içeri dikiş atarak dikin. Straplez bir elbise gibi eteğinizi dizlerinize uzanacak şekilde elbise olarak kullanamaya devam edebilirsiniz!

eski kıyafetleri çöpe atmak yerine değerlendirme yöntemleri

CEPLERLE KIYAFETİNİZE YENİ BİR BOYUT KAZANDIRIN!

Tek renk kıyafetleriniz artık size sürekli olarak aynı şeyleri giyiyormuş şehvetli veriyorsa bambaşka modellerle kıyafetlerinizi süsleyebilirsiniz. Mesela beyaz bir tişörtün üstüne kullanmadığınız bir kotun ceplerini kesip üstüne dikebilirsiniz. Benzer şekilde bambaşka bir hava kazandıran bu yöntemi tek renk düz elbiselerinize hatta pantalonlarınızda bile kullanabilirsiniz!

KOTLARINIZA MODEL VEREREK RENKLENDİRİN!

Düz kotlar giymekten sıkıldıysanız hiç öyle farklı öbür modellerdeki tasarım kotlara büyük paralar harcamanıza gerek değil evdeki düz renk bir kotunuzu istediğiniz yerlere maket bıçağı ile öbür uzunluklarda ince yırtıklar oluşturarak sarı veya yeşil gibi boylarla renklendirerek kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.

HAREKETLİ BİR GECE ELBİSESİ İÇİN…

Günlük hayatta uzun veya kısa ayrım etmeksizin bir elbisenizi hareketli bir gece kıyafetine dönüştürebilirsiniz. Hepimiz biliyoruz fakat öbür farklı yerlere gitmek için harcayacağınız gece kıyafetleri adeta dudak uçuklatıyor. İşte kendi tarzınızda bir gece kıyafeti oluşturmak için size bir fırsat sunuyoruz. Bir kıyafeti hareketli kılan en manâlı detay danteldir. straplez bir elbisenizin kollarına veya etek uçlarına dantel dikerek elbisenizi bir gece kıyafetine dönüştürebilirsiniz.

YAPBOZ GÖMLEKLER!

Düz gömleklerden sıkılıp birazcık hareketli şeyler giyinmeyi seçim ediyorsanız düz gömlediğiniz istediğiniz bölgesini keserek o parçanın yerine gömleğinize uyacak bir renkte dantel dikerek gömleğinize ayrı bir dış görünüş verebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir