Göz Kamaştırıcı Çin Sokak Modası

Ülkemizde de ne kadar meşhur olsa da Çinde sokak modası apayrı yaşanıyor. Özellikle izlediğimiz filmlerden ve intagram, pinterest gibi siteler üzerinden gördüğümüz çin modaları bizleri hipnotize etmektedir. Özellikle renkli ve cıvıl cıvıl giyimleri ile bizleri gerçekten gördüğümüze hayran bırakan bir moda anlayışı ile karşımızı da çıkmaktadırlar. Ülkemizin modasına ne kadar uzak olarak gözükse de aslında bu moda Çin için oldukça alışılmış ve sokaklarda bu şekilde giyinen bir çok kişi ile karşılaşmanız muhtemel.

Ülkemizin sokak modasında özellikle son zamanlarda Çin modasından etkilenen yaklaşımlar görülmektedir. Özellikle 2020 – 2021 kış modasından montlar üzerinde etkisini gördüğümüz bir model olmakta olup ülkemizde ne kadar tutulup tutulmayacağı ise merak konusu olmuştur. Özellikle açık ve kısa modeller üzerinden olmakta olup farklı havalar katmaktadır.

Çin halkını düşündüğümüz zaman genel anlamda kısa boylu ve zayıf yapıları olmalarından dolayı modaları hem bizim ülkemize hem de Avrupa ve Amerikaya göre daha farklı ilerlemekte olup özellikle ülkemizde minyon kızlar tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Ülkemizde ise her geçen gün artan Çin turist sayısı ile birlikte mağazalarımız özellikle onlara göre yeni tasarımlar ve onların modalarına yakın tasarımlar yapmaktadır. Bu genelde Çin turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Nevşehir Ürgüp Kapadokya tarafındaki mağazalar da daha fazla görme imkanımız bulunmaktadır.

Bu yazı Çinçe Çeviri sayesinde çevrilip sitemizde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir