Hamilelikte Kıyafet Seçimi

Hamilelik zamanında kilo almamız ve bebeğimizin daha belirgin olmasından dolayı artık kıyafetlerimiz denk gelmemektedir. Bu sebepten dolayı artık kendimizi daha güzel kıyafetler almamız gerekmektedir. İşte bu noktada sizlere nasıl daha güzel kıyafetler alacağınız nasıl giyinmeniz gerektiği konusunda sizlere özel bilgiler vereceğiz.

Hamilelik dönemizin 6 ayı ile 9 ayı arasında şişliğiniz bir olmadığı için her aya özel mi alacağınız yoksa tüm hamilelik döneminde mi kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Doğum yaklaştıkça daha belirginleşen karnınız için onlara her zaman daha rahat bir kıyafet seçmeniz gerekmektedir. Özellikle dar giyinilmekte kaçınılmalı ve bol kıyafetler tercih edilmelidir.

Kıyafet seçerken hava geçirgen ve mümkünse pamuk tercih edilmelidir. Dikişleri ve kesimi rahat ve hamilelik için özel yapılmış kıyafetler tercih edilmektedir. Özellikle evde dışarıda kullanım için farklı türlerde kıyafetler almanız gerekecektir. Belki de bu kadar masraf yapmak istememeniz durumunda ise evde kendiniz basit çözümler üretebilirsiniz.

Doğum kıyafetleri oldukça pahalı olmakta olup evinizde bunları isterseniz kendiniz de dikebilirsiniz. Eğer bir makineniz var ise yada ufak el makineleri alıp en kolay olan elbise dikmekten başlayabilirsiniz. İnternet üzerinden hafta hafta olarak bir hamilelik elbise modelleri kalıpları yer almakta olup sizlerde o kalıplardan esinlenip kendi elbisenizi en kolay şekilde dikebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir