İspanyol Paça Pantolon Nasıl Giyilir?

70’lerde sıklıkla giyilen İspanyol paça pantolonlar retro trendlerinin yine yükselişe geçmesiyle beraber sergenlere geri döndü. İspanyol paça bayan pantolonlar retro akımın en ehemmiyetli giysilerinin başında yer alıyor.

İspanyol paça pantolonları kombinlerken bir kaç noktaya dikkat ederseniz cadde trendlerinde modanın nabzını yakalayabilirsiniz. Özelliklede siyah renginin sıklıkla kullanıldığı bu geniş paçalı pantolonlar pekçok elbiseyle bir arada giyilebilir. Daha çok yüksek bel modelleriyle göz dolduran pantolonlar beli sarih kısa bluzlara giyilebildiği gibi uzun etekli parçalarla da kombin yapılabiliyor.

Kısa bacak boyuna sahip bayanlar İspanyol paça pantolonları çok geniş paçalı modellerden seçmemeli. Geniş paçalar bacak boyunu daha da kısaltır. Bacak boyunuz uzunsa geniş paçalı olanları rahatlıkla seçim edebilirsiniz. Kısa paçalara sahip modelleride bulunan İspanyol paça pantolonlar uzun bacaklı bayanlarda daha trend görünecektir.

İspanyol paça pantolonunuzu giyerken kalın tabanlı pabuçlarla bir arada giymeye itina gösterin. İnce topuk pabucun retro görüntüsünü yok edecektir. Kalın tabanlı pabuçlarla giydiğiniz pantolonlar pabucun üzerini tamamen örtmelidir. Ayakkabıyü tamamen örten bu tip paçalar yerlere de dokunmamalıdır. Bütün olarak yerle temas yapacağı noktada pantolonun boyu son bulmalıdır.

İspanyol paça pantolonunuzu giyerken kısa üstlerle giymeye itina gösterin. Belinizi açmadan da trend bir görünüm tutabilirsiniz. Bayan Gömlek gibi daha değişik üstler giymek isterseniz; gömlek eteğini pantolonun içine sokarak kullanın. Bel kısmını ne kadar ortaya çıkarırsanız bacak boyunuz o kadar uzun görünecektir.

Bu tip pantolonları giyerken yapılan en büyük kusur; pabucun gözükmesidir. Kunduranı topukları ve ucu asla ortada olmamalıdır. Böyle bir yanılgıya düşerseniz bacak boyunuz kısa görünecek ve dikkat topuklara kayacaktır. Bu yılın en trend İspanyol paça pantolon rengi siyah. Sizde siyah pantolonunuzla beyaz veya kırmızı gibi renkli parçaları kombinleyerek modanın içinde yer edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir