Sonbahara Yakışan 5 Çekici Erkek Parfümü

Sonbahara Yakışan 5 Çekici Erkek Parfümü

Parfümler hiç şüphesiz eforlu bir tarzın olmazsa olmazlarından. Yazı geride vazgeçeceğimiz günler yanaşırken güze yakışan en iyi beş erkek parfümünü sizin için inceledik. İşte tarzınızı bütün anlamıyla bitirecek seçeneğe parfümler, hazırsanız başlıyoruz.

1- Tom Ford Ombre Leather
En iyi erkek parfümleri yaratıcılardan biri kuşkusuz Tom Ford. Üst notalarda kakule, orta notalarda yasemin ve ten, alt notalarda amber, paçuli, meşe algı bulunan bu parfüm banal kokulara seçenek olarak sıradışı, çekici ve eforlu bir iz vazgeçen türden.

Parfüm açılışında ik olarak orta notaları alıyorsunuz, yaseminin durgunlaştırıcı ve dinlendirici tesiri size sarıp sarmalıyor. Ten ve yaseminin müthiş bir armoniyle buluştuğu, üzerine de amberin ilave edildiği koku; maskülen çizgisine yaseminin tesiri ile çok hafif bir soft bir değiş ilave ediyor. Genel olarak ten notalarından ve maskülen kokulardan hoşlanıyorsanız; ancak incecik bir kadınsı değiş de olsun istiyorsanız güzde bu parfümü kesinlikle tecrübeleyin diyoruz.

2- Armani – Acqua Di Gio Profumo
Ünlü İtalyan tasarımcı tarafından yaratılan, Armani’nin efsane kokularından biri olan bu sansasyonel parfüm Akdeniz’deki Pantellerie Adası’nın hoşluklarından esin alarak yaratılmış. Serin denizleri ve dalgaları derinizde sezeceğiniz, aynı zamanda fresh bir tesir yaratan, yoğun masküken bir koku olarak karşımıza çıkıyor.

Üst notaları deniz yelleri, bilye limonu, mandalina, portakal oluşturuyor. Orta notalarda şeftali, misk, yasemin çiçeği, menekşe barındırırken, alt notalarda ise paçuli ve amber müthiş bir uyumla harmanlanıyor. Senelerin yıprandıramadığı bu parfüm kalıcılığı ile de çokça seçim edilen zamansız bir koku olma özelliği taşıyor. Sonbarda genel olarak odunsu kokular seçim edilse de; bu parfüm sahillerin o rahat yelini güzün başlarında da üzerinde taşımak isteyenler için ideal bir seçenek olacak.

3- Christian Dior- Sauvage
Sonhahara en çok yakışan kokulardan biri de kuşkusuz bergamot. Johnny Depp’in marka suratı olduğu parfüm; yoğun bergamot kokusunu amber ile harmanlıyor. Güz için tazeleyici ve sofistike bir tecih olan parfümün üst notaları bergamot ve karabiber, orta notaları ise sardunya, lavanta, reçine, vetiver, paçuli, pembe biberden oluşuyor. Alt notalarda ise laden nebatı, sedir ağacı, ve misk bulunuyor. Bergamot gibi bir dinamik aromaları ve amber ve paçuli gibi maskülen kokuları hem de beğeniyorsanız bu parfüm bütün size göre.

4- Mancera – Hindu Kush
Fransız parfüm şirketi Mancera genelde parfümlerinin gizeme dışı kokuları ve kalılıcığı ile öğreniyor. Mancera’nın bu parfümünde üst notalarda baharatlar, laden, tütsü ve kenevir, paçuli yer alıyor. Alt notaları ise amber, vanilya, beyaz miskten oluşuyor. Bu uyumlu sentez ile tarzınızı sıradışı bir biçimde bitirecek katakteristik eforlu bir koku ortaya çıkıyor

İsmini Afganistan ve Pakistan süresince uzanan Hindikuş Dağları’ndan alan parfüm; bu dağlar gibi sırlı, gösterişli ve büyüleyici. Güze çok yakışan baharatımsı ve odunsu kokuları beğeniyorsanız bu parfüme kesinlikle bir şans tanıyın

5- Creed- Viking
Parfüm, adını aldığı Vikingler dönemininin yiğit kişiliklerinden esin almış ve akılda gemicilerin serüvenli deniz yolculuklarını yansıtıyor. Üst notalarda bergamot, Sicilya limonu, pembe biber bulunuyor. Narenciye kokusu sayesinde tazecik ve devingen bir açılışı olan parfümün orta notalarında nane, karabiber, ve hafif bir gül kokusu seziliyor. Alt notalarda ise filika ağacı, vetiver, paçuli ve lavanta bulunuyor. Kokunuz da eforlu bir tarzı yansıtsın istiyorsanız; odunsu, ağımsımcı ve olgun kokulardan hoşlanıyorsanız bu parfüm bütün size göre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir