Vücut tipine göre abiye nasıl seçilir?

Vücut tipine göre abiye nasıl seçilir?

Karoser tipine göre abiye seçimi nasıl yapılmalı? İster elma cisim tipi olun, ister armut yada kum saati vücudunuz olsun abiye seçerken şık görünmenin yolu içten tercihten geçiyor. Düğün, ağırlama, mezuniyet, parti gibi özel günler için seçeceğiniz abiyede vücut tipine göre uyarı etmeniz gerekenleri sizler için derledik.

Seçim edilen renk, bez, model adamakıllı davetin konseptine yerinde olması gerekiyor. Cilt rengi, kullanılan bez türü tercih yaparken her ne değin büyük önem taşısa da abiye seçiminin en kilit noktası ceset tipine tarafından seçim yapmaktır.

ELMA CISIM TİPİNE UYGUN ABİYE NASIL SEÇİLİR?

Boyun kısa, omuzlar geniş, bel kalınken basen bölgesine indikçe daralma olan vücut tipine “Elma Tipi” denir. Bu stil vücutlarda bedenin üstteki kısmını ince kullanmak için bilhassa V yakalı abiye modellerini seçim etmeliler.

ARMUT BEDEN TİPİNE YERINDE ABİYE NASIL SEÇİLİR?

Göğüsler minik, omuzlar bakımlı ve bel inceyken basen ve üst ayak bölgesinde geniş olan vücut tiplerine Armut Tipi diye adlandırılır. Böyle bir ceset tipine sahip kadınların bellerini sıkıca saran basen bölgesinde bollaşan elbiseleri seçerek daha ince görünebilirler.

KUM SAATİ VÜCUT TİPİNE UYGUN ABİYE NASIL SEÇİLİR?

Kum Saati karoser tiplerinde göğüs ve basen bölgesi bel bölgesine tarafından daha geniştir. Böyle bir gövde tipine sahip kadınlar, bel bölgesini vurgulayan balık kesim elbiseler ya da basene kadar oturan, basen bölgesinde hafif genişleyen modeller seçim etmeleri onları fazla daha şık gösterecektir.

DİKDÖRTGEN GÖVDE TİPİNE UYGUN ABİYE NASIL SEÇİLİR?

Bu tarz vücutlarda geniş omuzlar, düz bir bel, sıcacık basenler ve uzun bacaklar en belirgin özelliklerini oluşturuyor. Straplez ya da askılı modeller dikdörtgen vücutlu kadınları fazla daha şık gösterecektir.

Her vücut tipine uyan elbise Instagram bunu konuşuyorHer ceset tipine uyan elbise Instagram bunu konuşuyor
Vücut tipine uygun ayakkabı nasıl seçilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir