Vücut tipine göre pantolon nasıl seçilir armut tipi vücutlar düşük bel giyebilir!

Vücut tipine göre pantolon nasıl seçilir armut tipi vücutlar düşük bel giyebilir!

Her kadının fiziği ayrı bir gövde tipine sahip. Pantolonlar hepimizin dolabındaki vazgeçilmez kıyafetlerden. Armut, dikdörtgen veya elma… gövde tipiniz nasıl olursa olsun fiziğinize uygun pantolonlar seçerek şık görünebilirsiniz. Fakat önce beden tipinizi tanımanız gerekiyor. İşte vücudunuza göre doğru pantolon seçmenin ipuçları!

Dikdörtgen vücut tipi 

Dikdörtgen vücut tipi, kıvrımsız hatlara ve düz beden tipine sahiptir. Üstteki ve alt bölge neredeyse benzer oranda ve incedir, bel ise kıvrımsızdır. Düz cisim hatlarınızdan yakınıyor olabilirsiniz. Ancak şunu söyleyelim oysa; jean seçimi açısından oldukça şanslısınız.

Armut cisim tipi 

Armut vücut tipine sahipseniz sizin için en doğru pantolon seçimi boru paça ve koyu renk olanlar olacaktır. Yüksek bel pantolonlar da kalçaları geniş göstereceği için düşük bel tercih edebilirsiniz.

Armut tipli vücuda sahip olanlar muhakkak renkli, desenli pantolonlar ve havuç modeller seçim etmemeli. Renkli ve desenli pantolonlar dikkati alt bölgenizde toplar. Bunun yerine koyu renk pantolonunuzun üzerine renkli ve desenli bluz, gömlek ya da tişörtler tercih edebilirsiniz. Böylece dikkati alt bölgenizden çekmiş olursunuz.

Elma beden tipi 

Elma ceset tipinde vücudun üstteki bölgesi geniş, alt bölgesi dardır. Büyük ya da orta göğüsler, ince bacaklar, kıvrımsız bir bel ve gizli kalçalar da elma vücut tipinin özelliklerindendir. Bu beden tipine sahipseniz daha aşağı alan ince olduğundan hemen her pantolon tarzı seçim edilebilir.

Elma karoser tipi için en uygun pantolon modeli ise bakımlı paça bir jean olacaktır. öte taraftan renkli ve desenli pantolonlar, havuç modeller ve kalın kemerler de size fazla yakışacaktır. Pantolonunuzun üzerine giydiğiniz parçanın ise üst bölgenizi daha güçsüz gösterecek dökümlü olmasına uyarı edin.

Kum saati ceset tipi 

Nam-ı öteki ‘mükemmel beden tipi’. Kum saati vücut tipinde fidan gibi bir bel, geniş kalçalar ve büyük göğüsler vardır Bu karoser tipine sahipseniz çok şanslısınız! Kum saati karoser, atletik bir vücut tipidir. Bu cisim tipine sahipseniz çoğu pantolon modeli size çok yakışacaktır.

Sizin için en ideal pantolonlar ise bol paçalar ve düşük beller olacaktır. öte yandan şalvar pantolonlar ve havuç modeller kalçaları pozitif geniş göstereceği için uzaktan durmanızda avantaj var. Pantolonlarınızı kombinlemek için aşırı gizli ve bol kıyafetlerden kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir