Yüz Hatlarınıza Uygun En Şık Sakal Modelleri

En Şık Sakal Modelleri

Size yakışanı giymeyi öğreniyorsunuz peki ya suratınıza en çok yakışacak sakal modelinin hangisi olduğunu öğreniyor musunuz? Surat hatlarınıza uygun sakal modelleri nasıl olmalı öğrenirseniz yanılgısız görünümü tutabilirsiniz. Elbette surat biçiminize en uygun erkek saç kesimleriyle tam olarak düşünmeniz gereken sakal modelleri ile madeninizi en iyi biçimde kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen Surat Biçimine Göre Sakal Modelleri

Çeneniz geniş ve köşeli, suratınız uzun, elmacık kemikleriniz, alnınız ve çeneniz aynı hizadaysa dikdörtgen surat biçimine sahipsiniz demektir. Suratınızın dikdörtgenliğini dengeleyecek oval sakal modellerini seçim etmelisiniz. Yanaklarınızı dolduracak yoğun sakallar size uygun. Yanları daha dolgun çeneyi kısa yakalamaya dikkat edin. Suratınızı dikey olarak kesecek at nalı bıyığını da sınayabilirsiniz.

Oval Surat Biçimine Göre Sakal Modelleri

Elmacık kemikleriniz çenenizden daha genişse ve çeneniz yuvarlaksa oval surat biçimine sahipsiniz. En orantılı erkek surat biçimi olduğundan seçim edeceğiniz sakal modelleri kısa da olabilir uzun da. Lekeli sakaldan çenede yoğunlaşan sakala, bir hayli modeli rahatlıkla sınayabilirsiniz. Hatta sakal vazgeçmemek dahi seçim olabilir sizin için.

Yuvarlak Surat Biçiminde Göre Sakal Modelleri

Elmacık kemikleriniz ve çene hattınız geniş, çeneniz kısa ise sizin surat biçiminiz yuvarlak demektir. Çenenizi daha uzun göstermek ve vurgulamak için uzun bir sakal suratınızı daha simetrik gösterir. Başka Bir Deyişle keçi sakal ve Van Dyke sakalı size en iyi gidecek modellerden. Kaideniz şu olsun: Yanaklar kısa, çene uzun olmalı ve suratınızdaki sakal alanı çok geniş olmamalı.

Kare Surat Biçimine Göre Sakal Modelleri

Güçlü, köşeli, kare biçimindeki çeneniz suratınızın en tanımlayıcı kısmı. En erkeksi surat biçimlerinden biri. Apaçık dik açılı bir sakal yerine çenenizi uzatırken vurgulayan, çember bölgesini daha dar, yumuşak bir model seçim edin. Balbo sakal da size çok yakışır. Yanlar kısa, çenedeki sakalların yoğun olduğu modeller de suratınızı daha uzun gösterir ve kareyi dengeler.

Elmas Surat Biçimine Göre Sakal Modelleri

Suratınızın en geniş kısmı olan elmacık kemiklerinizin barizliğini eksiltmek için yanaklarda ve yanaklarda genişleyen sakal modellerini seçim etmelisiniz. Uzun gözdeler ve bıyık da size yakışır. Tüm çenenizi kaplayacak geniş bir sakal ve bıyık ikilisi ile şahaneler yaratabilirsiniz.

Üçgen Surat Biçimine Göre Sakal Modelleri

Çene çizginiz bariz bir biçimde alnınızdan ve elmacık kemiklerinizden dardır. Fakat üçgen surat illa böyle olmak zorunda değil. Sivri uçlu uzun bir çene, geniş elmacık kemikleri ve dar bir çenenizin olması da mümkün. Bu surattan biçimi de denir. Çenenizi dolgun gösterecek gür modellere gereksiniminiz var. Olabildiğince kare görüntü tutmak için küt modelleri seçim edin. Yanaklarınızdaki sakalları hacimli yakalamak da balansı sağlar. Dağınık saç modelleri dikkatleri çeneden saçlarınıza sürükler. Son olarak orta karar bir bıyık ve gözdeleri uzun vazgeçmek de seçimleriniz arasında olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir